Prosinec 2011

Desatero správné výživy

14. prosince 2011 v 15:00 | Amix |  Psí kuchařka
1. Pejsek by měl dostávat jídlo pravidelně, přibližně ve stejnou dobu.

2. U dospělích psů bychom měli dávku krmení rozdělit na půl a podávat je v určitém časovém odstupu (například 1/2 ráno a 1/2 večer). Psovi nedáváme větší dávku, než by měl mít. Tímto systémem předcházíme přetočení žaludku.

3. Psům velkých plemen se doporučuje dávat misku s krmením i s vodou na vyvýšené místo. K dostání jsou speciální stojany nebo držáky na kotce. Po krmení by měl být alespoň 2 hodiny v klidu (čím větší pes, tím delší doba).

4. Krmení i voda by měli mít při podávání pokojovou teplotu.

5. Doba mezi krmením by měla být tím delší, čím je pes více zatěžován (proto je právě vhodnější rozdělení krmné dávky s tím, že druhou část dáváme až po procházce nebo výcviku). Pes dobře vytráví (nehrozí zdravotní potíže) a bude také dobře reagovat na odměnu - pamlsky. Po výcviku by měl mít pes alespoň hodinu oddychu, než dostane krmení.

6. Pokud odměňujete psa při výcviku pamlsky, měli bychom s nimi také počítat při výpočtu krmné dávky (to se týká hlavně psů v dobré výživné kondici, aby zbytečně netloustli).

7. Psovi necháme krmení asi 10 - 15 min. Zůstanou-li v misce po krmení zbytky, odstraníme je a další krmnou dávku snížíme o 1/3. Nebo ji zkusíme rozdělit na dvě. Zbytečně velké množství krmné dávky může způsobit vybíravost psa nimrání se v žrádle. Ten totiž nejdříve vybere maso a potom možná další příkrmy, které jsou však nutné pro další pokrytí potřeb živin.

8. Nikdy nezapomínejte na dostatek čisté vody. Misky na krmení a vodu nebo nádoby, ve kterých krmení připravujeme, udržujeme co nejvíce čisté. Opláchneme nejlépe každý den.

9. Krmení bychom měli připravovat denně čerstvé a zbytečně velké množství neskladovat. Pokud musíme potravu uchovat, nejvhodnější se jeví ji hluboce zmrazit.

10. Maso bychom měli odebírat pouze z prověřených zdrojů, tedy z obchodu, kde prochází veterinární kontrolou. Vařit by se mělo jen po dobu nezbytně nutnou (z důvodu zničení nežádoucích bakterií), aby v něm zůstala zachována alespoň část vitamínů. Stejný systém platí i v případě přípravy zeleniny do krmení.

Velškorgi Pembroke

13. prosince 2011 v 15:15 | Amix |  Ovčáčtí a honáčtí psi
NÁZEV:Velškorgi Pembroke
ZEMĚ PŮVODU:Wales
PŮVODNÍ VYUŽITÍ:Pastevecký pesTvaroh pro štěňátka

12. prosince 2011 v 16:00 | Amix |  Psí kuchařka
Popis: Výživná svačinka pro nejmenší. Snadná příprava.

Ingredience: 1 polotučný tvaroh, 1 žloutek, rozdrcené skořápky

Postup: Tvaroh umícháme se žloutkem. Přidáme najemno rozdrcené skořápky, můžeme trošku osladit.

Foto: - - -

Zápis AFFS

11. prosince 2011 v 20:11 | amix |  DIARY
Ahoj. V těch Affs mám docela zmate.

Takže prosím všechny bývalé Affs, které si mně znovu přidali, podepiště se prosím pod tento článek. Stačí jen odkaz na blog.

Stejně tak nové affs, které by chtěli spřátelit, prosím, aby se podepsali pod tento článek a nejlépe aby mi ještě napsali sem.

Promiňte, že Vás takhle otravuji, ale opravdu se v tom nevyznám Smějící se . Potřebuji vědět, koho mám obíhat a koho ne.


co jak proč PSI

11. prosince 2011 v 18:35 | Amix |  Literatura
NÁZEV:Co jak proč 6 - PSI
AUTOR:dr.Peter Teichmann
VYDAVATEL:FRAUS
KATEGORIE:Péče o psa, encyklopedie, zajímavosti
CENA:189,-

Dnes nic.

10. prosince 2011 v 11:13 | Amix |  DIARY
Ahoj. Dneska nic nepřibude, protože jedu ke kamarádce na oslavu narozenin.

Ale od zítřka, každý den NEJMÉNĚ jeden článek. Slibuju. Blíží se Vánoce, takže je o čem psát. A chystámi soutěž. Možná o věcné ceny. Ale to ještě nevím jistě. Jde o to, jak mi vystačí peníze. Akdyž iž jsm u těch Vánoc - co chystáte mazlíčkům pod stromeček? A jak se jim líbí sníh? Bobik se v něm pěkně vyřádil.

A za tu dobu co jsem tu nebyla.. Nějaké velké novinky..? Třeba soutěže? Určitě bych se ráda zúčastnila. Všimla jsem i u Karin200. Jen musím vyfotit fotku, ale určitě se přihlásím! :)

Napište do komentářů, určitě si ráda počtu :) Zatím ahoj.Btw: tuhle fotku prostě miluju ♥ Strašně se mi líbí. Fotila jsem jí sama tak prosím - NEKOPÍROVAT.

Vysvětlení..

7. prosince 2011 v 15:23 | Amix
Fajn. Tak pro začátek. Chci aby jste věděli, že je pro mě strašně těžký tenhle článek napsat. Možná se u toho rozbrečím. Ale.. Proč se z toho nezkusit vypsat? Třeba to pomůže, co já vím? Už jen ta vzpomínka na to je pro mě těžká. Ok, k věci.

Pepik umřel..
28.7.2011

nikdy, NIKDY na něj nezapomenu.
Byl to pro mě zásah přímo do srdce. A to jsme zrovna byli na dovolený :( Dozvěděla jsem se to když jsme přijeli.. Byla to tak.. nedá se to popsat. hned jak mi to řekli, tak jsem se nehorázně rozbrečela. A břečela jsem celej den. A další den taky. Strašně mi chybí. To jeho vřískání a "Pepikůůůů, Pepikůů,.." .Prostě lepšího papouška už nikdy nepotkám. (btw: už brečím)
Fajn. stačí to jako pádné vysvětlení? Prostě jsem se sem nemohla vrátit. Moc mě to mrzí.. víc se rozepisovat nechci.

Promiňte..