Leden 2011

dekorace 1

28. ledna 2011 v 13:41 | Amix
Dekorace:   Domek/hrad
Výška:        14cm
Šířka:          v nejširší části asi 9cm
Hodnocení: 10/10  - podle mě je uplně úžasná

domek 1domek 2domek 3

12.9

24. ledna 2011 v 14:31 | Amix
tak tady jsou fotky z procházky s Bobikem, Bročkem a Hugem.Byli s náma i moje neteře - Barča, Justýnka a Terezka :) Byli jsme se podívat ke koním ve Světlí (asi 2-3 km od našeho bydliště)..  Cestou tam jsme šli přez pole, zpátky po cestě.
(foceno mobilem takže je to v horší kvalitě.Navíc ještě bylo hrozný vedro a sluníčko svítilo o 106.)


CESTA PŘEZ POLE
111
222
777
333
666
444555
888

U KONÍ
Kája
Karmín999
CESTA DOMŮ
bbb
ccc
aaaProsím komentáře :)

GRAPHIC

22. ledna 2011 v 11:50 | Amix

MY DESSIGNS

FREE DESSIGNS


MY CREATIONS

• Timetables
• Clickable images
• Labels & Tags
• Custom, Ordered

21.1.2011

22. ledna 2011 v 11:41 | Amix |  DIARY
no..nic moc :D prostě normál den :D ...ve školee..no byla docela sranda :D  odpolko sem byla doma s kámoškou a potom od 6 do půl 10 jsem byla ještě venku s ostatníma kkámošema :D
PETS
no..hlídala jsem Bročka, protože babička s dědou jeli pryč... No nic moc se nedělo :D . Ani na procházce sme nebyli...Ale dneska asi půjdem, je krásně :)

Other photos

22. ledna 2011 v 11:02 | Amix
procházka 12.9

Korela Chocholatá

22. ledna 2011 v 10:48 | Amix

korela šedá
Korela chocholatá (Nymphicus hollandicus) je jediný zástupce australského rodu Nymphicus. Je to druhý nejběžněji chovaný pták po andulce. Jedná se o poměrně nenáročného okrasného papouška, kterého lze chovat ve voliérách nebo i v domácích klecích.

Popis:   Tento papoušek, charakteristický svou chocholkou, je přibližně 33 cm dlouhý. Samec je šedý, se žlutou hlavou a červenou ušní skvrnou. Letky jsou bílé, spodní strana ocasu černá. Samička má hlavu šedožlutou, přičemž ušní skvrna je matnější než u samce. Letky jsou šedobílé, spodní strana ocasu šedobíle příčně pruhovaná. Mladí ptáci vypadají jako samice. Vedle přírodního zbarvení byla v zajetí odchována řada mutací, například lutino, pastelová, straka, perlová nebo šedohlavá.

Výskyt v přírodě:   Vnitrozemí Austrálie, v období sucha též pobřežní oblasti.

Život v přírodě:   Korela chocholatá obývá otevřené stepi, savany a pastviny Austrálie. Žije nomádským způsobem života v párech, malých skupinkách i větších hejnech. V důsledku sucha často podniká dlouhé cesty za potravou a vodou. Je to vynikající letec; její let je velmi rychlý. Páry hnízdí v odumřelých eukalyptových stromech. Samice sedí na vejcích 18 až 21 dnů, přičemž se střídá se samečkem. Mláďata krmí oba rodiče. Mladí ptáci vylétají z hnízda přibližně po 4-5 týdnech. Rodiče je však ještě 2-3 týdny přikrmují.

Potrava:  Korela se živí semeny trav, bylin a dřevin; dalším zdrojem potravy je též ovoce, bobule
či zrní z obdělávaných polí. V zajetí těmto papouškům podáváme směs zrnin pro menší papoušky, obsahující mimo jiné proso, slunečnici, oves, semenec a ptačí zob. Jídelníček zpestřujeme naklíčeným zrním, ovocem (jablko), zeleninou (mrkev, salát) a zeleným krmením (ptačinec žabinec, listy pampelišky,...). Ptákům též nabídneme grit pro lepší trávení a čerstvé větvičky na okus.

Chov v lidské péči:   Korela je velmi mírumilovný a společenský pták, který dobře vychází i s jinými menšími druhy, například amdulkou nebo zebřičkami.  Jelikož je zdatný letec, daří se jí
korela žlutá
dobře v prostorné venkovní voliéře, kde může být chována celoročně s možností úkrytu. Celkem snadno odchovává mladé. K tomuto účelu poskytneme hnízdní budku o výšce 35-40 cm a délce 20 cm, při průměru vletového otvoru 8 cm.
Pro svou veselou a mírnou povahu se korela stala také velmi vyhledávaným domácím společníkem. Výhodou tohoto papouška je krotkost (zejména při ručním dokrmení nebo odebrání mláděte těsně po vylétnutí), nenáročnost a schopnost naučit se několik slov či melodií. Mládě k
lidským majitelům přilne a stane se velmi přítulným. Oproti řadě větších druhů papoušků spočívá pozitivum korely v tom, že nemá tendenci upínat se na jediného člověka a je jen minimálně
agresivní. Proto se hodí i do rodin s dětmi.
Klec pro korelu by měla být prostorná a vzhledem k l
eteckým kvalitám korely spíše delší než vyšší, umístěná na světlém místě bez průvanu přibližně 150-170 cm nad zemí. Ačkoli je korela pro svou nenáročnost vhodným druhem do bytových podmínek, jednotlivě chovaní ptáci mají sklony k hlasitějšímu hvízdání. Pokud se majitel korele nemůže intenzivně věnovat, doporučuje se pořízení partnera, neboť jde o silně párového ptáka. Není-li zájem o odchov, lze pořídit i ptáka stejného pohlaví, popř. jiného kompatibilního druhu, například andulky.
Korela chocholatá se v zajetí nezřídka dožívá 20 let i více.

Kroužkování: Kroužkování často udává ID papouška a datum, kdy se narodil. Vyrábějí se z hliníku (tedy přírodní barva) a nebo se prodávají už v nabarvené verzi (barva udává rok narození papouška). Většina veterinářů nedoporučuje kroužkování, z důvodu, že pokud jim noha oteče nebo jim kroužek zaroste, musí být okamžitě kroužek odříznut z nohy. Pokud se tak stane, doporučuje se nechat si kroužek pro bližší ID uschován. Korely mají průměr kroužku 5,5 cm.

korela šedá (samička a sameček)

Dlouhosrstý jezevčík (standardní)

22. ledna 2011 v 10:09 | Amix
Země původu:        Německo
Původní využití:        Norování jezevců, králíků a lišek, lov divočáků a vysoké zvěře
Obvod hrudníku:        35 cm
Hmotnost:        7-9 kg
Tělo:        Jezevčík má vysoký a dlouhý
Jezevčík - černý s tříslovými znaky
kohoutek, rovný hřbet, mírně klenutá bedra a dlouhou,
širokou a svalnatou záď. Ocas je nasazen v prodloužené linii hřbetu a nesmí být ostře zahnutý. Břicho je mírně vtažené. Přední partie je svalnatá, široká a nízko při zemi, hrudník je z čelního pohledu oválný. Nejnižší bod dobře vyvinutého hrudníku se nachází hned za předními končetinami. Prsní kost je těžká a vybíhá natolik dopředu, že z bočních stran jsou viditelné jamky. Lopatky jsou dlouhé a šikmo položené. Rovné nohy jsou dobře zaúhlené a rovnoběžně postavené. Dobře uzavřené tlapky mají klenuté prsty. Suchý, svalnatý krk je nošen vysoko, na šíji je mírně klenutý.

Hlava:        Dlouhá hlava se rovnoměrně zužuje směrem ke špičce nosu, ne
ní však špičatá. Stop je málo vyjádřen - čím méně, tím lépe - a hřbet nosu je mírně klenutý. Pysky jsou úzké, těsněpřiléhající. Vysoko nasazené uši jsou hezky zakulacené, nesmějí být špičaté nebo mít záhyby. Přední okraje uší visí těsně u tváří. Oválné oči jsou středně velké. Nesmějí mít pichlavý výraz. Jezevčík může mít nůžkový nebo klešťový skus.

Srst:        Dlouhosrstý jezevčík má dlouhé, hedvábně lesklé a hladké osrstění.Delší osrstění je na spodní straně těla, na kalhotách, ocase a uších.

Barvy:        Jezevčíci se vyskytují v mnoha různých barvách. Jsou to:

• červená v mnoha odstínech od žlutočervené až po tmavočervenou, někdy s černými chlupy v srsti. Bílé znaky nejsou žádoucí. Přednost je dávána čistě červené varietě.
• dvojbarevná kombinace, kdy základníbarva je černá nebo hnědá s rezavě hnědými nebo žlutými tříslovými znaky nad očima, po obou stranách tlamy, pod bradou, v ušních boltcích, na končetinách, pod ocasem a kolem konečníku.Bílé znaky a příliš rozsáhlé tříslové znaky nejsou žádoucí.
• tygrování a žíhání. Podkladová barva srsti je černá, červenánebo šedá s pravidelným, světleji zbarveným tygrováním či žíháním. Žádná z barev nesmí převažovat. U tygrovaných jezevčíků se někdy vyskytují modré oči, nejsou však žádoucí. Žíhaní jedinci mají p
odkladovou barvu srsti červenou nebo žlutou s tmavším žíháním. Vyskytují se málokdy.

Vedle těchto tří variet jsou přípustné i jiné barvy, u drsnosrstých jezevčíkůje to například populární barva divočáka. Přestože je přípustných mnoho barev srsti, krátkosrstí a dlouhosrstí jezevčíci jsou prakticky chování především v jednobarevné tmavočervené a v černé s tříslovou, někdy také v hnědé s tříslovou a méně často tygrovaní. Drsnosrstí jezevčíci se vyskytují téměř výhradně v barvě divočáka, méně v černé s tříslovou.

Jezevčík - hnědý

Povaha:        Jezevčík je charakterní plemeno známé svou inteligencí, vynalézavostí a chytrostí. N
ení to ten nejposlušnější pes, dokáže být až komicky umíněný. Některé vlastnosti jako by stály v protikladu v akci je velmi odvážný, tvrdý a vytrvalý, v rodinném prostředí však velmi oceňuje pohodlí a vyžaduje pozornost. Tvrdá slova jej hluboce zraňují. Velmi lpí na svých majitelích a není rád sám, popadle-li jej však lovecká vášeň, klidně se vydá na průzkum a na pána se neohlíží. Většina jezevčíků je velmi živá a aktivní, nedělá však
zbytečný rozruch. Při neznámých zvucích začne jezevčík štěkat, ti nejodvážnější se nezaleknou a nezvané hosty zastaví. Má vynikající čich. Je vytrvalý. a umíní-li si něco, dokáže to se svým pánem ,,skoulet" tak, že dosáhne svého.

Společenská charakteristika:        Vlastní rodina je u jezevčíka na prvním místě. Cizí lidi ignoruje a dává to najevo svým rezervovaným chováním. Pokud si brzy zvykne na děti, vychází s nimi zpravidla dobře, rozhodně však ze sebe nenechá dělat hračku. Velmi malé děti to nechápou, proto je jezevčík vhodnější do rodin s již většími dětmi. S jinými psy vychází dobře až velmi dobře, hájí si však svoje. Vzhledem k jeho značnému loveckému instinktu před ním nejsou v bezpečí
menší domácí zvířata, jako například králíci. S kočkou je schopen soužití, pokud ji poznal již jako štěně.

Péče:        Dlouhosrstý jezevčík se spokojí s pravidelným kartáčováním, především na místech, kde se snadno tvoří chuchvalce. Občas je potřeba zastřihnout chlupy mezi polštářky na prstech, a
by se v nich nezachycovali kamínky, trny apod. U všech tipů jezevčíků pravidelně prohlížejte uši a případně je vyčistěte k tomu určeným přípravkem. Drápy udržujte krátké. Většina jezevčíků jsou mlsouni. Nedejte se však obměkčit jejich žadonivým pohledem a nedávejte jim více jídla, než potřebují, neboť tlustý jezevčík je nemocný jezevčík. Nadváha velmi zatěžuje jeho dlouhý hřbet a přináší s sebou ještě řadu dalších zdravotních problémů.

Výchova:        Jezevčík je notně tvrdohlavý pes s výraznou vlastní povahou. Důsledná výchova je orzhodně na místě. I když nepatří k nejposlušnějším plemenům, máte-li s ním trpělivost a víte, jak na něj, je schopen se hodně naučit. Naprostou poslušnost však od jezevčíka nečekejte, otrockost mu je cizí. Dokáže být značně oddaný: má-li však dojem, že jste jej potrestali neprávem, je uražený a trucuje. U jezevčíka je velmi důležité zdařilé zespolečenštění, tedy seznamování psa odmalička s různými lidmi, zvířaty a situacemi tak, aby se jeho povaha mohla naplno rozvinout pozitivním směrem.

Pohyb:        I když jsou jezevčíci schopni a ochotni svého pána hodiny doprovázet na procházkách, zpravidla se přizpůsobí situaci.Doporučuje se však poskytnout tomuto plemeni dostatek pohybu, aby si udržel pevné svalstvo.
Necháte-li jezevčíka běhat bez vodítka v přírodě, šance, že se probudí jeho lovecký instinkt, je značná a pes se může zaběhnout. Jezevčík zdaleka ne vždy respektuje hranice svého teritoria, a proto je vhodné zahradu či pozemenk oplotit. Jezevčíci jsou obvykle zdraví a silní psi a mohou se dožít vysokého věku. Dbejte však na to, aby si nepřetěovali páteř chozením do schodů či podobnými činostmi.
Jezevčík - tygrovaný


Možnosti využití:        V mnoha ze
mích se jezevčíci dodnes využívají k lovu a existují různé
stupně loveckých zkoušek, které psi mohou absolvovat. Kromě toho se jezevčíci chovají jako společenští psi. Psí sporty, jako jsou například agility, se pro toto plemeno kvůli dlouhému hřbetu nehodí. Svéhlavá povaha tohoto jinak charakterního a vytrvalého psa jej činí nevhodným pro cvičení poslušnosti.

Zvláštnosti:        Krátkosrstý jezevčík je nejpůvodnějším z jezevčíků. Drsnosrstá a dlouhosrstá varianta vznikla jeho pozdějším křížením s jinými plemeny. Může se stát, že se v jednom vrhu vyskytne jedno nebo více štěňat patřících k jiné varietě než jsou rodiče. Jsou-li pochybnosti, kam dospělí pes podle velikosti patří, změří se mu obvod hrudníku v místě hned za lokty.

16.1.2011

16. ledna 2011 v 11:12 | Amix |  DIARY

já jsem před chvílí vstala :D ...kráásně jsem se vyspala ;) ...noo a jelikož venku kráásně svítí sluníčko, mohla bych mazlíky vzít na prochajdu ... tenhle víkend je tady i LEA, takže asi půjde s náma.Uvidím jestli budu mít čas ještě přidat nějaké fotky apod. Doufám že joo

MAZLOVÉ

no tak ty asi dneska půjdou na prochajdu :D ...včera jsem neměla čas abych je vzala, ale předevčírem jsem vzala Leontýnku s Bobikem , potom ještě jednou Leu a pak ještě jednou Leušku s Bobískem :D ...takže si myslím že byli dost unavený ...a já taky. A včera tady byl ještě Hugo, takže se všichni na dvorku vyběhali...no jinak asi žádný NEWS :D

Hugo 0.4

8. ledna 2011 v 13:04 | Amix |  Hugo - Photos
Hugo v autě :P :)   fotky jsou foceny před Pennáčem, když sme čekali na ségru :D
Hugo - v autě 1
Hugo - v autě 3
Hugo - v autě 2
Hugo - v autě 4
Hugo - v autě 5
Hugo - v autě 6
Hugo - v autě 7

Labradorský retrívr

7. ledna 2011 v 16:58 | Amix
Země původu:        Velká Británie
Původní využití:        Lovecký pes využívaný především pro vyhledávání a přinášení vodních ptáků
Dnešní využití:        Převážně slepecký, policejní a záchranářský pes.
Kohoutková výška:        Psi měří 56-57 cm, feny mezi 54-56 cm.
Hmotnost:        Psi váží 30-35 kg, hmotnost fen se pohybuje mezi 25-30 kg
Srst:        Srst je hustá, krátká a rovná, bez opeření.Na omak je poměrně tvrdá. Podsada je odolná proti vodě.

labrador černý
Tělo:        Labradorský retrívr, nazývaný zkráceně též Labrador, je mohutně stavěný    pes. Hřbet má rovný, bedra široká, krátká a silná. Záď je dobře vyvinutá a neubíhá dolů směrem k ocasu. Ocas, u kořene velmi silný, je středně dlouhý. Je porostlý krátkou hustou srstí a budí tak dojem, že je kulatý. Tvar ocasu je pro plemeno charakteristický, jde o tzv. ,,vydří" ocas. Hrudník je široký a hluboký, žebra jsou dobře klenutá. Dlouhé lopatky jsou šikmo položené. Silné končetiny jsou jsou rovné. Kolena jsou dobře zaúhlená, hlezenní klouby jsou nízko nad zemí. Tlapky s dobře klenutými prsty jsou kulaté a kompaktní. Suchý krk je mohutný.

Hlava:        Široká lebka je pevně řezaná, bez masitých lící. Středně dlouhá tlama není špičatá. Labrador má zřetelně vyjádřený stop. Uši nesmějí být příliš velké nebo těžké. Jsou umístěny značně vzadu na hlavě a plochami přiléhají k lebce. Středně velké oči mají inteligentní výraz. Plemeno má silný, kompletní  a pravidelný nůžkový skus.

Barvy:        Plemeno se vyskytuje v čistě černé, žluté a čokoládové (játrově) hnědé barvě srsti. Žlutá barva je ve škále od světle smetanové až po liščí červeň. Barva nosní houby, okrajů očí a pysků je u černě a žlutě zbarvených jedinců černá, u čokoládově zbarvených exemplářů játrová. Oči mají hnědou nebo oříškovou barvu. Malý bílý znak na prsou je přípustný.
labrador žlutý

Povaha:        Labradorský retrívr má vyrovnanou, přátelskou a dobrosrdečnou povahu, je přítulný a činorodý. Psi bývají poněkud nespoutaní a jsou silnější než feny. Zástupci obou pohlaví mají velmi rádi společnost. Agrese nebo plachost jim jsou cizí. Plemeno je velmi inteligentní a rádo pracuje pro svého pána, je obvykle poslušné a poddajné.Labrador dospívá duševně i fyzicky později, což znamená, že často bývá až do věku dvou let velmi hravý a bouřlivý ve svých projevech. Má vynikající čich a jemnou tlamu. Díky své společenskosti je labradorský retrívr oblíbeným rodinným psem. Je-li osamělému životu v kotci pociťuje to jako trest.

Společenská charakteristika:        Plemeno vychází skvěle s ostatními psy. Uvykne-li v mládí kočkám a jiným domacím zvířatům, má k nim dobrý vztah. K dětem se chová trpělivě a dobrácky. Labradosrský retrívr je skutečný lidumil a není zvlášť ostražitý: vaše návštěva může počítat s přátelským až nadšeným přijetím.

Péče:        Údržba srsti Labradorského retrívra není náročná. Jednou týdně ji důkladně vykartáčujte, v období línání častěji. Díky struktuře srsti se z ní lehce vyčesává zaschlé bláto a jiné nečistoty. Plemeno má sklon k obezitě. Proto je nepřekrmujte a dopřejte mu dostatek pohybu.
Pohyb:        Plemeno potřebuje značné množství pohybu, a proto se nejlépe hodí do sportovně založené rodiny. V podstatě mu vyhovují všechny formy pohybu. Vášnivě miluje vodu a rád aportuje. Vždy je připraven hrát si s míčkem nebo jít ne dlouhou procházku v přírodě, kde může volně běhat. Je velmi přizpůsobivý a lze jej chovat i ve mětstě, pokud se ovšem vyjde vstříc jeho potřebě pohybu. Díky jeho srsti mu nepřízeň počasí nevadí.

Výchova:        Labradorský retrívr je inteligentní pes, který se rád učí a rád pracuje pro svého pána. Dospívá však poněkud později a je dlouho hravý, což znamená, že může trvat nějaký čas, než začne perfektně poslouchat. Především psi bývají poněkud bouřlivější. Odnaučte svého labradora již v raném věku tahat na vodítku.
labrador hnědý

Možnosti využití:        Plemeno se mnohostranně využívá k lovu, především je však oblíbeným psem do ro
diny. Tento pes je nadaná na téměř všechny druhy
sportu, zároveň však dokáže výtečně plnit i různé
úkoly.Je jedním ve světě nejvíce rozšířených slepeckých psů, uplatňuje se jako policejní pes (vyhledávání drog), jako pes - záchranář a lavinový pes. Labradorský retrívr vyniká v obedienci, poslušnosti i v míčových hrách. Je škoda, aby pes s takovými schopnostmi plnil pouze roli domácího psa. Rozhodně svého labradora potěšíte, podniknete-li s ním něco v oblasti sportu.


NEKOPÍROVAT ! FOTKY JSOU Z GOOGLE.CZ !